Tanie słuchawki gamingowe – co wybrać do 100 zł, a co do 200 zł?

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
| autor: Mateusz Tomczak |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
  • Każdy gracz wie, że do cieszenia się ulubionymi tytułami potrzeba wydajnego sprzętu i wygodnych akcesoriów. Ale ładna grafika i dużo fps’ów to nie jedyne elementy budujące dobry klimat. Zgodzisz się pewnie, że przydają się też słuchawki gamingowe.
  • Do delektowania się ścieżkami dźwiękowymi, odgłosami z pola bitwy, wirtualnego toru wyścigowego czy stadionu. A czasami żeby oszczędzić domownikom tego całego hałasu ;). Przekrój dostępnych modeli jest bardzo duży, także w niższym przedziale cenowym.

Czego oczekiwać od tanich słuchawek do gier?

Nawet tanie słuchawki do gier do 100 złotych często wyróżniają się gamingowym, a niekiedy efektownym designem (i bynajmniej nie chodzi o świecące różnymi kolorami diody led).

Oczywiście chcemy aby słuchawki były wygodne, muszą dobrze leżeć na głowie i nie uciskać uszu, więc do długich sesji najlepsze będą modele wokółuszne.

Niezależnie od ceny powinny też oferować mikrofon. Jest niezbędny podczas rozgrywki online ze znajomymi.

W niektórych modelach może być odłączany lub na obrotowym wysięgniku. W przypadku ograniczonego budżetu wypada nastawiać się na komunikację przewodową mini jack 3.5mm.

Praktycznym elementem może być wbudowana regulacja głośności –  np. pilot na przewodzie lub przyciski na jednej z muszli. Z kolei przewód w oplocie daje większy komfort i nie plącze się tak mocno w czasie używania.

Czego nie znajdziemy w tanich słuchawkach?

Mamy świadomość, że wydając więcej można oczekiwać wyższej jakości wykonania.  Lepszych materiałów, przyjemniejszego i mocniejszego brzmienia. I różnice bywają odczuwalne już co każde 50 zł więcej. Niekiedy słuchawki do grania do 200 złotych zapewniają mikrofon z redukcją szumów. Ale przy takim budżecie nie należy nastawiać się na modele z USB lub bezprzewodowe. Zwłaszcza słuchawki bezprzewodowe dla graczy o odpowiedniej jakości są droższym gadżetem.

TOP 5 tanich słuchawek

To w teorii. Jeśli zastanawiasz się, jaki konkretnie model wybrać, to wskazujemy na pięć godnych uwagi propozycji kosztujących od 50 do około 200 złotych:

  • Słuchawki dla gracza do 50 zł: Fury Hellcat
  • Tanie słuchawki gamingowe: Genesis Argon 100/200
  • Słuchawki gamingowe do 150 zł: Genesis Neon 360
  • Gamingowe słuchawki do 200 zł: Anaconda CA-1728
  • Słuchawki gamingowe do 200 zł: Corsair HS35 Stereo Carbon

Słuchawki Fury Hellcat testowaliśmy w filmie:

Tanie słuchawki gamingowe: Genesis Argon 100/200

Niewiele więcej kosztują modele Genesis Argon 100 oraz Genesis Argon 200. To propozycje z tej samej serii. Choć są do siebie zbliżone wyglądem i jakością wykonania, to znajdziemy tu kilka istotnych różnic.

Pod względem brzmienia najważniejszą różnicą jest dynamika głośników. Genesis Argon 100 oferują aż 108dB, natomiast Genesis Argon 200 standardowe 96dB. Jednak w Argon 200 producent zastosował magnesy neodymowe, a te mogą zapewnić większą siłę. Magnesy neodymowe są też lżejsze, co przekłada się na niższą wagę słuchawek (240 gramów).

Z kolei w modelu 200 mikrofon ma wyższą czułość (-38dB), więc lepiej nadaje się do nagrywania dźwięku. Natomiast mikrofon modelu 100 lepiej sprawdzi się w żywiołowej komunikacji głosowej online. Model Genesis Argon 200 został wyposażony w dłuższy przewód (2 metry), oraz dwa złącza mini jack. Przewód modelu 100 jest w oplocie. Jak widać można dopasować wiele cech do własnych preferencji i upodobań.
Słuchawki gamingowe do 200 zł: Corsair HS35 Stereo Carbon

Corsair HS35 Stereo Carbon to najdroższy model w tym zestawieniu. Ale określanie ich mianem „tanie słuchawki” może być nieco krzywdzące. Nie tylko z powodu ceny minimalnie przekraczającej 200 zł. Przede wszystkim z uwagi na dobrą jakość wykonania i dźwięku. Corsair HS35 Stereo Carbon cechują się przetwornikami o średnicy 50mm i dynamiką 113dB. Mimo sporych rozmiarów słuchawki są lekkie i wygodne, nie uciskają głowy. Mają miękkie wokółuszne poduszki, a na jednej z muszli wbudowany przycisk do aktywacji mikrofonu oraz regulator głośności. To słuchawki gamingowe z mikrofonem wysokiej jakości, który jest odłączany. Dobry wybór na dłuższe sesje z ulubioną grą.


Najczęściej kupowane tanie słuchawki do gier

Czytaj Więcej