Myszka gamingowa do 50 lub 100 zł? Które można rzeczywiście polecić?

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
| autor: Wojciech Kulik |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
 • Czy tanie myszki gamingowe mogą być dobre? Owszem, choć nie jest to standard. Mimo to nawet jeśli jesteś zapalonym graczem, to możesz kupić porządne urządzenie za mniej niż 100 złotych.
 • Jeśli masz tak ograniczony budżet, nie można podejmować decyzji na szybko. Przeczytaj nasz poradnik, aby wiedzieć na co zwracać uwagę wybierając mysz dla gracza i które modele zasługują na to, by dać im szansę wykazać się na twoim biurku.

Czy warto kupować tanie myszki gamingowe?

Warto kupić gryzonia do gier za kilka dyszek, czy może lepiej poczekać i odłożyć jeszcze trochę pieniędzy? Cóż, na dobrą sprawę wszystko zależy od tego, co dla kogo znaczy „tania myszka gamingowa” i czego tak naprawdę oczekuje. Spróbujmy jednak odpowiedzieć na tak zadane pytanie.

Spis treści:

 • Myszka gamingowa za 50 złotych – kiedy (nie) warto?
 • Myszka gamingowa za 100 zł – na co możesz liczyć?
 • Tania mysz gamingowa bezprzewodowa
 • Tanie myszki gamingowe – ranking 2021

Myszka gamingowa za 50 złotych – kiedy (nie) warto?

Trzeba mieć świadomość, że myszka gamingowa do 50 zł prawie na pewno nie zaoferuje jakości, jakiej potrzeba, by w pełni komfortowo oddawać się rozgrywce. Nada się do niedzielnej zabawy, ale nie do faktycznego gamingu.

Mysz gamingowa do 50 złotych może nie być zbyt precyzyjna, mieć zbyt duże opóźnienia i ślizgacze, które zamiast płynnie sunąć po podkładce, trochę o nią haczą.

Producenci takich tanich myszek rzadko chwalą się też zainstalowanymi sensorami (bo i często nie ma się czym chwalić), w związku z czym zakup takiego urządzenia to często loteria. Dlatego gdy już naprawdę musisz kupić coś w tej cenie, to postaraj się o model któregoś z cenionych producentów.

Zobacz także: Najlepsze sensory w myszkach gamingowych

Myszka gamingowa za 100 zł – na co możesz liczyć?

Myszka gamingowa do 100 zł to zupełnie inna para kaloszy. Niby różnica w cenie niewielka, a pod względem jakości często można mówić wręcz o przepaści.

Gryzonie za 70-80 złotych niejednokrotnie mają już na pokładzie przyzwoite sensory, przełączniki o żywotności na poziomie 5-10 milionów kliknięć i dobrej jakości ślizgacze.

Myszki do 100 złotych nie zaoferują wprawdzie niezliczonej liczby dodatkowych przycisków, ani rozdzielczości rzędu 16 czy 20 tysięcy DPI, ale sprawdzą się już na biurkach pasjonatów gier. To jeszcze nie modele turniejowe, ale na co dzień – wystarczające.

Tania mysz gamingowa bezprzewodowa

W takim budżecie raczej nie masz co rozglądać się za gamingową myszką bezprzewodową.

Jakąś może uda się znaleźć, ale raczej nie pozwoli na bezproblemową rozgrywkę, ze względu na opóźnienia w transmisji sygnału.

Problem ten rozwiązują zaawansowane technologie, które to jednak stosowane są dopiero w droższych modelach. Jeśli zależy ci na gryzoniu bez ogonka, to koniecznie zajrzyj do naszego rankingu gamingowych myszek bezprzewodowych. A tymczasem wróćmy do tematu…

Tanie myszki gamingowe – ranking 2021

W tym rankingu znajdziesz tanie myszki gamingowe polecane przez graczy:

 • Dobra tania myszka gamingowa: A4Tech Bloody V7m
 • Polecana myszka gamingowa do 50 zł: Genesis Krypton 110
 • Myszka gamingowa do 60 zł: Tracer Gamezone Reika RGB
 • Myszka gamingowa do 100 zł: Corsair KATAR Pro
 • Najlepsza tania myszka gamingowa: Logitech G102 Lightsync

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej