Najlepsza myszka gamingowa do 300 zł – ranking polecanych gryzoni

Autor
Joanna Skornowicz
Ciekawa nowości i lubiąca wyzwania. W wolnych od cyfrowych produkcji chwilach jest wojowniczą księżniczką w koszykarskim świecie lub wskakuje na deskę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)
| autor: Joanna Skornowicz |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsza myszka gamingowa do 300 zł – ranking polecanych gryzoni

Zobacz także: Jak trenować, aby lepiej strzelać w CS: GO? 6 najważniejszych porad

Myszka gamingowa do 300 zł – czego oczekiwać?

Podstawą w myszkach do gier jest wysoka czułość, którą zapewniają sensory optyczne lub laserowe. Powinniśmy zatem wymagać topowego lub jednego z najlepszych sensorów dostępnych na rynku.

Gryzoń do 300 zł oferować powinien wysoki komfort użytkowania. Oczekujemy wysokiej jakości materiałów, dobrego spasowania elementów obudowy, ograniczających potliwość materiałów np. pod kciukiem oraz ergonomicznego kształtu. Dodatkowo myszki gamingowe w tej kwocie dopracowane są pod względem wizualnym, dzięki czemu efektownie prezentują się na gamingowym stanowisku. Zazwyczaj design dopełnia podświetlenie RGB.

Myszka gamingowa do 300 zł musi mieć trwałe przełączniki pod przyciskami głównymi. Istotna jest również możliwość szybkiej zmiany rozdzielczości DPI pod konkretny gatunek gry (dodatkowy przycisk na myszce).

Ranking sprawdzonych myszek do gier do 300 zł

W tym rankingu znajdziesz polecane myszki do gier (z sensorami optycznymi):

  • Bezprzewodowa mysz do gier: Razer Basilisk X HyperSpeed
  • Myszka do gier z regulacją wagi: Corsair Gaming M65 Elite
  • Myszka gamingowa do 300 zł (również dla leworęcznych): SteelSeries Sensei 310 Ambidextrous
  • Bezprzewodowa mysz gamingowa do 300 zł: HyperX Pulsefire Dart
  • Dziurawa mysz do gier: Cooler Master MM711

Wysoką czułość i precyzję ruchów zapewnia sensor optyczny Razer Focus+ oferujący rozdzielczość do 16000 DPI (wbudowane 5 poziomów z możliwością konfiguracji w oprogramowaniu). Producent wykorzystał tutaj trwałe przełączniki mechaniczne Razer (50 mln kliknięć), zapewniające precyzję i wygodę użytkowania. W oprogramowaniu możemy programować wszystkie 6 przycisków oraz konfigurować makra. Mysz zwraca uwagę eleganckim designem z mocnymi gamingowymi akcentami. Przyciski główne zakończone ostrym, efektownym ścięciem, struktura paneli bocznych, czy delikatne wstawki podkreślające jej kształt tworzą doskonałą, spójną całość.


Przełączniki główne to Omron’y o trwałości 50 mln kliknięć. Do przeklikania mamy aż 8 programowalnych przycisków. Oprogramowanie umożliwia ustawianie makr, zmianę wartości dpi, konfigurację podświetlenia oraz synchronizację efektów RGB z innymi sprzętami producenta. Z ciekawych dodatków znajdziemy tutaj przycisk snajperski, którego zadaniem jest błyskawiczne zmniejszenie czułości myszy podczas strzałów.


Producent wykorzystał przełączniki o konstrukcji split-trigger (do ostatniego kilku działają tak samo, nie czuć zużycia) o żywotności aż 50 mln kliknięć. Myszka jest bardzo lekka (90 gramów), na bokach ma wygodne gumowe uchwyty, posiada 8 programowalnych przycisków. Gryzoń będzie doskonałym wsparciem przy wszystkich grach typu multiplayer. Bardzo często wybierana jest jako najlepsza myszka do CS’a.

Inne myszki dla leworęcznych znajdziesz w rankingu: Najlepsze gamingowe myszki dla leworęcznych 2021


Ta bezprzewodowa myszka do gier waży 112 g, ma ergonomiczny kształt z bardzo wygodnymi powierzchniami bocznymi (wyścielonymi imitacją skóry). Klasyczny design przyozdobiony jest podświetlanym logo i rolką. Na uwagę zasługuje również zgodność gryzonia z ładowarkami bezprzewodowymi Qi.


Dziurawa myszka do gier do 300 zł: Cooler Master MM711

Na zakończenie myszka do gier o kontrowersyjnej strukturze plastra miodu. Wykorzystanie dziurawej obudowy pozwala na osiągnięcie ultralekkości (60 gramów), a to przekłada się na szybsze ruchy i mniejsze zmęczenie nadgarstka podczas długich sesji, co sprawdzi się doskonale przy grach typu FPS. Gryzoń wykorzystuje topowy sensor optyczny Pixart  PMW 3389, który oferuje do 1600 DPI maksymalnej czułości. Posiada 6 programowalnych przycisków, z których dwa główne opierają się na przełącznikach Omron o żywotności 20 mln kliknięć.

Kształt myszki wpasowuje się idealnie w prawą dłoń gracza. Perforowana struktura myszki znacznie zwiększa efektowność obecnego w niej podświetlenia RGB. W odpowiedzi na obawy graczy odnoszące się do otwartej konstrukcji myszki producent zastosował tutaj powłokę odporną na kurz oraz wodę.


Najpopularniejsze myszki do gier w Komputronik.pl

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej