Najlepsza myszka gamingowa do 300 zł – ranking polecanych gryzoni

Autor
Joanna Skornowicz
Ciekawa nowości i lubiąca wyzwania. W wolnych od cyfrowych produkcji chwilach jest wojowniczą księżniczką w koszykarskim świecie lub wskakuje na deskę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
| autor: Joanna Skornowicz |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zobacz także: Jak trenować, aby lepiej strzelać w CS: GO? 6 najważniejszych porad

Myszka gamingowa do 300 zł – czego oczekiwać?

Podstawą w myszkach do gier jest wysoka czułość, którą zapewniają sensory optyczne lub laserowe. Powinniśmy zatem wymagać topowego lub jednego z najlepszych sensorów dostępnych na rynku.

Gryzoń do 300 zł oferować powinien wysoki komfort użytkowania. Oczekujemy wysokiej jakości materiałów, dobrego spasowania elementów obudowy, ograniczających potliwość materiałów np. pod kciukiem oraz ergonomicznego kształtu. Dodatkowo myszki gamingowe w tej kwocie dopracowane są pod względem wizualnym, dzięki czemu efektownie prezentują się na gamingowym stanowisku. Zazwyczaj design dopełnia podświetlenie RGB.

Myszka gamingowa do 300 zł musi mieć trwałe przełączniki pod przyciskami głównymi. Istotna jest również możliwość szybkiej zmiany rozdzielczości DPI pod konkretny gatunek gry (dodatkowy przycisk na myszce).

Ranking sprawdzonych myszek do gier do 300 zł

W tym rankingu znajdziesz polecane myszki do gier (z sensorami optycznymi):

  • Bezprzewodowa mysz do gier: Razer Basilisk X HyperSpeed
  • Myszka do gier z regulacją wagi: Corsair Gaming M65 Elite
  • Myszka gamingowa do 300 zł (również dla leworęcznych): SteelSeries Sensei 310 Ambidextrous
  • Mysz gamingowa 11 przycisków: HyperX Pulsefire Raid
  • Dziurawa mysz do gier: Cooler Master MM711


Inne myszki dla leworęcznych znajdziesz w rankingu: Najlepsze gamingowe myszki dla leworęcznych 2021Dziurawa myszka do gier do 300 zł: Cooler Master MM711

Na zakończenie myszka do gier o kontrowersyjnej strukturze plastra miodu. Wykorzystanie dziurawej obudowy pozwala na osiągnięcie ultralekkości (60 gramów), a to przekłada się na szybsze ruchy i mniejsze zmęczenie nadgarstka podczas długich sesji, co sprawdzi się doskonale przy grach typu FPS. Gryzoń wykorzystuje topowy sensor optyczny Pixart  PMW 3389, który oferuje do 1600 DPI maksymalnej czułości. Posiada 6 programowalnych przycisków, z których dwa główne opierają się na przełącznikach Omron o żywotności 20 mln kliknięć.

Kształt myszki wpasowuje się idealnie w prawą dłoń gracza. Perforowana struktura myszki znacznie zwiększa efektowność obecnego w niej podświetlenia RGB. W odpowiedzi na obawy graczy odnoszące się do otwartej konstrukcji myszki producent zastosował tutaj powłokę odporną na kurz oraz wodę.


Najpopularniejsze myszki do gier w Komputronik.pl

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej