Logitech Pro Stream C922 – najpopularniejsza kamerka internetowa

Autor
Ekipa Komputronik
Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
| autor: Ekipa Komputronik |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
  • Test jednej z najpopularniejszych kamerek wśród streamerów
  • Największe zalety Logitech HD Pro Stream C922
  • Wideo recenzja kamerki dla streamerów

Wszystkie kamerki internetowe


Unboxing Logitech Pro Stream C922

Zacznijmy od pozorów – bo z pozoru opakowanie C922 jest bardzo małe. Sama kamerka też do największych nie należy, jednak właśnie tutaj należy poszukiwać też geniuszu producenta.

W pudełku, oprócz samej kamerki, znajdziemy również bardzo fajny składany trójnóg (wow!) i 3-miesięczny abonament licencyjny do programu XSplit. Większości z nas znacznie ułatwi on rozpoczęcie swojej przygody ze streamowaniem.

Specyfikacja techniczna

Kamerka ta zapewnia użytkownikowi wiele wszechstronnych rozwiązań. Kiedy spojrzymy w jej specyfikację techniczną, przekonamy się, że soczewka zapewnia nam 78-stopniowe pole widzenia. Taki zakres pozwoli nam z łatwością zmieścić 2 osoby w kadrze.

Ponadto kamerka ta bez problemu radzi sobie z transmisją obrazu w HD 720P w 60 klatkach na sekundę i FullHD 1080P w 30 klatkach. Co zapewnia stałą płynność obrazu i z całą pewnością wystarczy do nagrywania Vlogów czy też streamowania.

Logitech HD Pro Stream C922

Z dodatkowych udogodnień kamerka została wyposażona w sprawnie działający autofocus zapewniający idealną ostrość obrazu i rekalibrację w trybie natychmiastowym.

Na pochwałę zasługuje również automatyczna korekcja światła, która błyskawicznie zaadaptuje się do gorszych warunków oświetlenia. Dzięki temu pozwala na utrzymanie odpowiedniej jakości transmisji na wysokim poziomie.

Kamerka w swojej niewielkiej konstrukcji pomieściła również 2 mikrofony, które znajdują się po obu stronach obiektywu. Wbudowane mikrofony zapewniają dość czysty i płynny dźwięk.

Największym jednak, w moim odczuciu, plusem jest fakt, że do kamerki Logitech proponuje pobranie specjalnego oprogramowania. Pozwala ono na wycinanie tła nawet bez posiadania greenscreen’a!

Tak, dobrze czytacie – PersonifyChromaCam – to program, który w czasie rzeczywistym jest w stanie automatycznie rozpoznać naszą sylwetkę i wykluczować ją z otaczającego nas świata. Dzięki temu możemy znaleźć się w świecie gry i jeszcze bardziej wczuć się w rozgrywkę.

Logitech HD Pro Stream C922 – czy warto?

Ogromnym (chyba dla większości nawet decydującym) atutem tej kamerki jest jej bardzo niska cena. Za mniej niż 400 zł dostajemy bardzo dobrą kamerkę z wbudowanymi 2 mikrofonami, statyw i 3-miesięczny abonament do XSplit (sam abonament to wartość ~95 zł).

Jeśli miałbym polecać wam niedrogą kamerkę do rozpoczęcia swojej przygody ze streamowaniem, to bez wątpienia mój wybór padłby na ten właśnie model.

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, to zapraszamy Cię do wideo-recenzji na naszym kanale Youtube:Czytaj Więcej